Pokój dzienny to przede wszystkim miejsce relaksu, stworzone z myślą o komforcie wszystkich domowników. Centralne miejsce w aranżacji zajmują meble wypoczynkowe, w tym sofa, która jest nieodłącznym elementem każdego salonu. Jej wielkość i styl powinny uwzględniać potrzeby i preferencje mieszkańców, a także ograniczenia związane z wymiarami wnętrza. Inna sofa sprawdzi się w salonie wielkomiejskiego singla i rodziny z przedmieść z gromadką maluchów. Skorzystaj z naszych porad i sprawdź, jak urządzić komfortowy pokój dzienny.

Z tego artykułu dowiesz się:

·czym pamiętać urządzając wygodny pokój dzienny dla całej rodziny,

·jakie sofy i fotele warto uwzględnić w aranżacji,

·co zrobić, by salon był nie tylko wygodny, ale też praktyczny w użytkowaniu.

Jak urządzić wygodny pokój dzienny?

Wygoda to, wbrew pozorom, kwestia subiektywna. Zależy od preferencji, dostępnej przestrzeni, ale też stref, które mają znaleźć się w pokoju dziennym. W wielu domach pokój dzienny bywa również pokojem gościnnym i jadalni. Projektując go, weź pod uwagę liczbę osób, które korzystają z niego na co dzień, a także ewentualnych gości. Jeśli planujesz częste i liczne odwiedziny, warto postawić na większą, rogową sofę i odpowiednio duży stolik kawowy. Sofa w Domar Wrocław to dobry wybór, jeśli szukasz mebla równocześnie stylowego i spełniającego wymogi praktyczne.

Dobrym pomysłem jest również uwzględnienie w aranżacji puf czy foteli, które nie muszą być używane na co dzień. Urozmaicenie w kwestii mebli wypoczynkowych sprawdzi się również w przypadku dużych rodzin. Jeśli pokój dzienny ma pomieścić również jadalnię, zadbaj o zapewnienie jej odpowiedniej przestrzeni.

Sofa do salonu – która będzie najlepsza?

Sofa w pokoju dziennym to podstawa – która sprawdzi się najlepiej? Sofy standardowo dzielą się pod względem liczby użytkowników, na dwu-trzy i wieloosobowe. Drugi bazowy podział dotyczy kanap i narożników, przy czym te drugie również mają kilka rodzajów. Popularne narożniki do niewielkich mieszkań charakteryzują się przedłużoną konstrukcją jednego z miejsc wypoczynkowych. Większe modele mogą przypominać dwie duże, połączone kanapy. Wśród mebli z funkcją spania mamy sofy rozkładane i z pojemnikami na pościel, a także popularne wersalki, w których siedzisko i oparcie rozkładają się na płasko.

Jak dobrać fotel do salonu?

Fotele różni przede wszystkim wielkość, ale też materiał. Obok mebli typowo tapicerowanych, do wyboru masz również modele z materiałów łączących na przykład skórę z metalem. Przy wyborze uwzględnij takie elementy jak:

·       głębokość siedziska,

·       wysokość oparcia,

·       oparcia boczne i ich wygodę,

·       kwestie poduszek dodawanych do mebla,

·       rodzaj i wysokość nóżek.

Liczba rodzajów i typów mebli wypoczynkowych może przyprawić o ból głowy, ale fotel lub sofa w Domar Wrocław to świetny wybór, jeśli szukasz mebla na każdą kieszeń, dostępnego w salonie z wygodnym dojazdem i parkingiem.

Praktyczny pokój dzienny: podstawowe wskazówki

Praktyczny pokój dzienny to taki, w którym sofa jest łatwa do utrzymania w czystości i trwała. Wybierając meble wypoczynkowe, zwróć uwagę na materiały obiciowe. Mikrofibra jest odporna na plamy, łatwa w czyszczeniu i wytrzymała. Skóra ekologiczna również sprawdzi się świetnie, ponieważ wystarczy ją przetrzeć wilgotną szmatką. Jeśli masz dzieci lub zwierzęta, zainwestuj w sofę ze zdejmowanym pokrowcem, który można prać w pralce. Dobrym pomysłem będą również ochraniacze na meble, które dodatkowo chronią je przed zniszczeniami i zabrudzeniami. Wybierając praktyczne rozwiązania, stworzysz przestrzeń wygodną i funkcjonalną na co dzień.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − 12 =